High School er en opplevelse som endrer livet.
Invester i fremtiden din — et trimester, et semester eller et år på High School er alt som skal til.
Er du mellom 14 og 18 år og har en sterk lyst til å utforske verden? Da er denne opplevelsen noe for deg. Våre utvekslingsprogrammer er laget for elever som ønsker å utfordre seg selv, lære et nytt språk og bli kjent med en annen kultur.
Opplev en annerledes skole.
Nye fag, fasinerende temaer og undervisningsmetoder som er annerledes enn det du er vant til: Det finnes mange andre måter å lære på. Det er på tide å oppleve hvordan skolen fungerer i et annet land!
Snakk som en lokal
Fra timene på skolen til fritidsaktiviteter, fra shopping med vennene til samtaler med vertsfamilien: Du vil ikke bare lære språket, du vil leve det i hverdagen.
Dykk ned i en ny kultur.
Utforsk ukjente steder, prøv nye livsstiler og skap bånd med mennesker fra hele verden: Du vil oppdage at det finnes mange måter å leve hverdagen på. Mulighetene er uendelige, verden er din lekeplass.
Studer og velg hvor du vil leve livets opplevelse:
Vet du ikke, hvilket land du skal velge?
Vi hjelper deg gjerne. Kontakt oss, hvis du har bruk for rådgivning, ikke vet hvilken mulighet du skal velge eller bare ønsker å vite mer: våre utdanningsrådgivere er her for å hjelpe deg.
Vertsfamilien i løpet av utvekslingsåret
Møt vertsfamilien din – de kan ikke vente med å møte deg!
Her er hvorfor:
Våre vertsfamilier består av varme, nysgjerrige og åpne mennesker som er ivrige etter å lære om andre kulturer, vaner, livsstil og måter å tenke på. Å være vertsfamilie for en elev er for dem en mulighet til å åpne hjemmene og hjertene sine, og skape bånd som ofte varer livet ut.
Hver familie blir nøye vurdert gjennom en utvelgesesprosess. Vi sikrer at de oppfyller høye standarder for pålitelighet og sikkerhet, slik at du kan fokusere på din læringsopplevelse og personlige vekst uten bekymringer.
Å bo hos en lokal familie er den beste måten å oppleve en autentisk kulturell fordypelse på: du vil få oppleve daglige tradisjoner, høytider og skikker fra innsiden, og få en unik innsikt i livet i vertsnasjonen.
Våre vertsfamilier tilbyr deg ikke bare et hjem, men også kontinuerlig støtte gjennom hele din opplevelse i utlandet. Fra første dag gir de deg nyttige råd og den støtten du trenger.


Historiene fra de som har opplevd det
Uttalelser fra elever og foreldre som har valgt MyEducation for sitt skoleprogram i utlandet
Vi har støttet unge siden 1988.
Mange års erfaring, et hav av destinasjoner å oppdage, og full støtte før, under og etter oppholdet i utlandet: MyEducation er den ideelle partneren for dette eventyret.





LÆR og OPDAG VERDEN
Ikke et enkelt slagord – en ekte misjon.
Vokse, forandre seg, oppdage seg selv, møte forskjeller og ta til seg nye perspektiver: med et år i utlandet vil du oppleve alt dette og mye mer.
FAQ
Ja, MyEducation tildeler legater til kvalifiserte kandidater, som ikke har økonomisk mulighet til å delta i et klassisk skoleårsprogram. For flere opplysninger, se avsnittet "Legater". Statens Lånekasse for utdanning gir stipend til elever som reiser på utveksling i Vg2. Du kan få borteboerstipend, reisestipend og utstyrsstipend.
Vi anbefaler, at du melder deg på så tidlig som mulig (mellom 8 og 12 måneder før avreise). Dels, fordi det er kvoter pr. land, hvilket øker dine sjanser for å få en plass og du unngår skuffelser. Dels gir det deg tid til at forberede deg ordentlig og arbeide med språket på forhånd. Påmeldingsfristen er normalt mellom 4 og 6 måneder før avreisedatoen, men hvis vi har nådd våre kvoter, kan fristen bli tidligere.
MyEducation samarbeider med organisasjoner i de forskjellige vertslandene, som selv har et nettverk av representanter over hele landet. Hver deltager får en koordinator. Denne person, som er opplært av den samarbeidende organisasjonen, er der for å sikre oppfølgning gjennom ditt opphold, din integrasjon, dit forhold til vertsfamilien, din skole og for å yte assistanse om det oppstår problemer.
Under motivasjons-/utvelgelses samtalen vil du, for visse destinasjoner, ha en kort samtale på vertslandets språk. For USA er en test obligatorisk, men ingen panikk! Vi kan hjelpe deg med at forberede deg til testen. Deretter tar vi alle elementer i betraktning, så språket er ikke den eneste avgjørende faktor for ditt opptak. Hvis dit språknivå er litt lavt, vil vi foreslå andre muligheter.
Generelt får du ikke et diplom ved avslutningen av ditt skoleår i utlandet. Eller hvis du mottar et, er det mer som en æresbevisning og har ingen verdi, når du vender tilbake til Norge.
Fra Norge er det mest vanlig å reise på utveksling i løpet av 2. året på videregående skole. Statens lånekasse gir normalt bare stipend til 2. året, og det er derfor det som er mest vanlig.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Har du andre spørsmål?
Legg igjen kontaktinformasjonen din, så gir vi deg all informasjonen du trenger.